a href=”http://cukierniadolinski.pl/wp-content/uploads/2012/10/1643993_kosciol-sw-jozefa-krakowpodgorze-1.jpg”>

Historia cukierni

W 1945 roku po zakończeniu II Wojny Światowej wraz z odzyskaniem niepodległości odradza się rzemiosło polskie. Wtedy też uruchomiona zostaje przez Alfreda Drożdża mała tradycyjna rodzinna cukiernia.
To pierwszy zakład rzemieślniczy tej branży w Podgórzu – prawobrzeżnej dzielnicy Krakowa.

Już wkrótce po przystąpieniu do spółki Franciszka Staśto wraz z żoną, cukiernia się modernizuje i rozrasta. Zostają wprowadzone nowe metody pracy, nowoczesne maszyny i technologie, powiększa się asortyment produktów. Wykorzystując zdobyte umiejętności i nauki dawnych Mistrzów cukierniczych, stosując sprawdzone, tradycyjne receptury produkując na bazie najlepszych surowców Cukiernia pod kierownictwem Zofii i Franciszka Staśto na trwale przez dziesięciolecia wpisuje się w pejzaż Podgórza i miasta Krakowa.

W latach osiemdziesiątych XX w. do pomocy przystępuje nowe pokolenie: córka Lucyna Staśto wraz z mężem Wojciechem Dolińskim. Oni to od 2002 roku przejmują prowadzenie działalności produkcyjnej i handlowej starając się podtrzymać dobrą markę Cukierni i jak najlepiej sprostać wymaganiom Klientów i nowych czasów.